SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffekanna 8012382
nr 801 2382
Kaffekanna
Silver, Carl Magnus Hedin, Mora, 1846, (buckla, Lagning), höjd: 24, 530 gr
Utrop:
2.800 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 14 januari 2013
kl 18:55:56
14/1 13:34:07
2.600 kr
14/1 13:59:24
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver